کاهش استقبال از گجت های پوشیدنی

0
دسته بندی : موبایل
سه شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۰۵ ۲۰:۰۰
تعداد بازدید : 1223 بار

گجت های پوشیدنی پدیده نو و جالب در بین کاربران علاقمند به استفاده از آخرین تکنولوژی های روز دنیاست.

کاهش استقبال از گجت های پوشیدنی

طبق گزارش جدیدی که توسط شرکت تحقیقاتی ای مارکتر انجام شده است در سال آینده کاهش استقبال از گجت های پوشیدنی را خواهیم داشت در حالی که این عدم استقبال به درصد تنزل پیدا می‌کند و سال به سال با کاهش بیش‌تری مواجه خواهد بود.

با وجود علاقه و رغبت قشر خاصی از کاربران به استفاده از گجت های پوشیدنی هنوز بسیاری از مصرف‌کنندگان توجیهی برای صرف هزینه بالا برای ساعت‌ هوشمند که گاهی قیمت آن‌ها بیشتر از گوشی است، پیدا نکرده‌اند.

سیندی لیو، تحلیل‌گر شرکت ای مارکتر، در گزارش خود چنین نوشته است: این کاهش استقبال از گجت های پوشیدنی در حالی در تعطیلات سال نو رخ می دهد که پیش‌بینی می‌کنیم که اسپیکرهای هوشمند به دلیل قیمت پایینی که دارند، مورد توجه بسیاری از علاقه‌مندان به گجت‌های پوشیدنی واقع شود.

کاهش استقبال از گجت های پوشیدنی

سال گذشته ای مارکتر نخستین برآورد خود را در مورد استقبال کاربران از فناوری گجت‌های پوشیدنی منتشر کرد. زمانی که ای مارکتر پیش‌بینی‌های خود را مبنی بر گجت‌های پوشیدنی در اکتبر سال ۲۰۱۵ منتشر کرد، حدس و گمان‌ها بر این بود که فروش این دستگاه‌ها در سال ۲۰۱۶ بالغ بر ۶۰ درصد افزایش رشد خواهد داشت؛ اما این رقم فقط به ۲۴.۷ درصد رسید.

به نظر می‌رسد که حتی عرصه برای فروش گجت‌های پوشیدنی در سال آینده نیز تنگ‌تر خواهد شد. در حال حاضر ای مارکتر پیش‌بینی می‌کند که فروش گجت‌های هوشمند در سال ۲۰۱۸ تنها ۱۱.۹ درصد رشد خواهد کرد و این نرخ در سال ۲۰۱۹ و سال‌های پس از آن حتی به رقم پایین‌تری تنزل پیدا خواهد کرد.

ساعت‌های هوشمند نسبت به سایر محصولات پوشیدنی رشد بیشتری داشته‌اند. با این حال هنوز هم بازار پوشیدنی‌ها تحت تأثیر ردیاب‌های سلامتی و تناسب اندام است. البته باید به این موضوع نیز توجه کرد که هیچ یک از دستگاه‌های پوشیدنی به‌عنوان آیتم ضروری به شمار نمی‌روند.

براي دريافت اخبار جديد با ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.