ارز تلگرام چیست؟

0
دسته بندی : تکنولوژی
یکشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۶ ۱۹:۰۰
تعداد بازدید : 706 بار

طبق گزارش‌های موجود، نام پول رمزنگاری شده‌ی تلگرام، گرام (Gram) خواهد بود و این پلتفرم توسعه‌ یافته امکان استفاده از آن را حتی در سایر اپلیکیشن‌های پیام‌رسان فراهم خواهد کرد.

ارز تلگرام چیست؟

تلگرام Telegram را باید یکی از سرویس‌های پیام‌رسانی خواند که به دلیل داشتن ویژگی رمزنگاری قوی به رقبایی نظیر واتساپ تاخته و محبوب‌ ترین اپلیکیشن پیام‌ رسان در کشورمان است.

براساس شنیده‌ها تلگرام در نظر دارد تا فناوری بلاک‌چین اختصاصی خود را راه‌ اندازی کرده و از این‌ رو ارز رمزنگاری اختصاصی خود را نیز در اختیار علاقمندان قرار دهد.

اطلاعات موجود نشان از این دارد که پلتفرم بلاک‌ چین تلگرام با عنوان The Open Network یا بصورت اختصار TON شناخته شده و فناوری آن برگرفته از بلاک‌ چین مورد استفاده در بیت‌ کوین با بهبود‌هایی است که مهندسان تلگرام روی آن اعمال خواهند کرد.

خطرات پول دیجیتال تلگرام

بزرگ‌ترین خطری که پول دیجیتال تلگرام Telegram و ارزها ایجاد می‌کنند از بین رفتن نیاز برای وجود یک واسطه به نام بانک است.

همان طور که اعتماد به بانک‌ها در تاریخ بشر طول کشیده است اعتماد به کدها نیز پروسه‌ای زمان‌بر است که حضور بانک‌ها یا نهادهایی که هم اکنون اعتماد مردم را جلب کرده‌اند، می‌تواند در این راه اثرگذار باشد، از طرفی خود تکنولوژی بلاک چین هنوز باید توسعه بیشتری پیدا کند.

یکی از خطرات پول دیجیتال این است که مردم نه همه سرمایه، بلکه حداقل بخشی از سرمایه‌های خود را تبدیل به ارزی مانند گرام کنند و این سرمایه هم از کشور خارج شود البته درعین این که باعث خروج ارز از کشور می شود می تواند زمینه ورود ارز به کشور را نیز فراهم گرداند.

ارز دیجیتال به نفع تروریست ها

برخی معتقدند که ارزهای دیجیتال باعث می‌شود تا گروه‌های تروریستی به راحتی بتوانند دست به تامین مالی بزنند.

بله ارز دیجیتال این امکان را به این گروه‌ها خواهد داد، اما گروه‌های تروریستی و افرادی که پولشویی می‌کنند هم اکنون نیز از سیستم‌های رایج استفاده می‌کنند. با این منطق نباید اجازه استفاده از فناوری‌های دیگر را هم به افراد جامعه داد به این بهانه که می‌تواند توسط افراد خلاف‌کار مورد استفاده قرار بگیرد.

ارز تلگرام چیست؟

البته به افرادی که به واقع دلسوز کشور هستند، باید حق داد که نگران باشند. اما باید پذیرفت که این فناوری در همه کشورهای دنیا وارد خواهد شد و از طرفی این تکنولوژی به قدری پیشرفته است که حتی کشورهای دیگر هم نمی‌دانند باید دقیقا چطور با آن برخورد کنند.

تنها کشوری که در حال حاضر می‌توان از آن به عنوان الگویی پیشرو در این زمینه یاد کرد کشور ژاپن است. دولت این کشور ارزهای دیجیتال را پذیرفته‌ و شما می‌توانید همین الان، به راحتی با کمک بیت کوین در این کشور خرید انجام دهید و حتی قبض‌های برق و آب خود را پرداخت کنید.

براي دريافت اخبار جديد با وبلاگ ليمو سبز همراه باشيد.

دیدگاه کاربران

جهت ثبت نظر لطفا
وارد شوید.